Uudised

Digitaalne sõltuvus: kuidas õppida lahti ühendama?

Kas oled märganud, kui palju sa tegelikult veebis aega veedad? Ülemaailmse pandeemia algusest on see aeg igatahes suurel enamusel meist järsult tõusnud. Kodudesse sunnitud inimesed on aasta jooksul hakanud rohkem kasutama videokõnesid, korraldama nii ka pidusid ja sõpradega kohtumisi. Uuringud näitavad, et mitte ainult suhtlusprogrammide, vaid kõigi sotsiaalvõrgustike ja voogedastusplatvormide kasutatavus on tugevalt kasvanud. Mida teha, et elu digitaalses ruumis ja elu tegelikkuses oleks tasakaalus ning tehnoloogia oleks siinjuures meie abistajaks?
Loe lähemalt

Vaegnägijate nutiseljakott ja inimkaubanduse ohvreid tuvastav seade – milliseid tehnoloogiauuendusi on sel aastal leiutanud lapsed?

Iga päev toimub kusagil maailma nurgas heureka-moment, kus teoks saab mõni vahva leiutis või tekib mõte, kuidas inimeste elu mõnes valdkonnas mugavamaks teha. Sageli on kõige geniaalsemate mõtete autorid lapsed. Eestiski käima läinud Samsungi digiharidusprogrammi „Solve for Tomorrow“ juht Egle Tamelyte selgitab, miks tasub ajurünnakutesse lapsi kaasata ning millised on selle aasta vahvamad kooliõpilastelt tulnud leiutised.
Loe lähemalt

Need lastest leiutajad muudavad juba praegu tervet maailma

Sõna leiutaja ei pea üldse tähendama kuskil laboris nokitsevat vanameest. Tänapäevases digiühiskonnas võib iga noore inimese ideest sündida maailmamuutev leiutis, mida tõestavad need hakkajad noored, kes juba praegu oma ideevälgatuse abil muutusi ellu viivad.
Loe lähemalt

Samsungi digiharidusprogramm alustab uue koolinoortele mõeldud võistlusega

Eestis juba paar aastat edukalt tegutsenud Samsungi digiharidusprogramm Õpilaste Digitaalne IQ avas tänasest kandideerimisvooru koolinoortele mõeldud võistlusele „Solve for Tomorrow“. Kuni viieliikmelistelt võistkondadelt oodatakse innovatiivseid ideid, kuidas saavutada tasakaal digitaalse ja reaalse maailma vahel. Baltikumiülese finaaliga võistluse auhinnafond on 18 000 eurot. „Pikk e-kooli ja piirangute periood on täielikult segamini löönud tasakaalu digimaailmas veedetud aja ja […]
Loe lähemalt

Küberkaitseteadur e-õppest: õpilastele sunnitakse peale korraga liiga palju programme

TalTechi küberkaitseteaduri ja Pelgulinna gümnaasiumi IT-arendusjuhi Birgy Lorenzi hinnangul on e-õppe olukorras saanud oluliseks probleemiks õpetajate liigne agarus erinevate programmide kasutamisel. Ühele õpilasele võib see tähendada kuni 35 konto loomist erinevatesse õpikeskkondadesse.
Loe lähemalt

Küberturvalisuse ekspert soovitab kodus töötajatel ja õppijatel rakendusi hoolikalt turvata

Riigi Infosüsteemi Ameti küberintsidentide käsitlemise osakonna CERT-EE juht Tõnu Tammer soovitab kodus töötajatel ja õppijatel vaadata kriitilise pilguga üle kõikide kasutatavate programmide uuendused ning info kogumise load, et vältida võimalikke kuritegelikke ründeid isiklike andmete suunas.
Loe lähemalt

Uuel kooliaastal on digitarkused veelgi kõrgemas hinnas

Koroonaviirusest tingitud olukorras on paljud koolid teinud õppimise metoodikasse muudatusi, kuid selge on see, et igal hetkel peavad olema kõik valmis naasma täielikule koduõppele. Ükspuha, mis uus kooliaasta toomas on, digitarkused ja oskused selles maailmas käituda on olulisemad kui kunagi varem.
Loe lähemalt

Nõuanded lapsevanematele: kuidas lapsed kooliaastaks ette valmistada

Kooliaasta alguseni on jäänud täpselt nädal ning vähemalt esialgu lähevad lapsed Eestis kooli tavapärasel viisil. Koroonaviirusest tingitud olukorras on paljud koolid teinud õppimise metoodikasse muudatusi – mõnel pool on tunnid pikemad, samuti peab terve klass jääma viiruse leidmise korral perioodilisele koduõppele. Samsungi haridusprogrammi Digitaalne IQ juht Egle Tamelyte jagab lapsevanematele nõuandeid, kuidas uues olukorras rutiinid paika sättida nii, et laste õppimistulemused võimalilkult head oleksid.
Loe lähemalt

Koduõppe leidlikud ülesanded: toa koristamine kehalises, perekonnale õhtusöögi valmistamine kodunduses

Juba üle kuu koduõppel olnud õpilastele ja õpetajatele on see aeg olnud küllalti väljakutsuv ning õpetajad peavad leidma järjest uusi mooduseid, kuidas õpilasi distantsilt piisavalt motiveerituna hoida. Õnneks leidub Eestis küllalt õpetajaid, kes on selleks leidnud nii mõnegi põneva koduse ülesande.
Loe lähemalt

Puust ja punaseks: kuidas desinfitseerida nutitelefoni, mida me igapäevaselt nii palju kasutame

Erinevate hinnangute kohaselt võtavad inimesed oma telefoni iga päev kätte keskmiselt 30-40 korda ja uuringute järgi võib telefoni hooldamata jätmine teha sellest ühe bakterirohkema asja, mis meil on. Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma annab mõned olulisemad soovitused, kuidas telefoni korralikult puhastada.
Loe lähemalt