Uudised

Eesti noored osalesid rahvusvahelisel messil euroopa parimatega 

7. ja 12. juulil toimus esimene Samsung Solve for Tomorrow Euroopa mess, mis tõi kokku kohalike Solve for Tomorrow võistluste võitjad vanuses 12–25 eluaastat üle Euroopa, et esitleda oma loomingulisi lahendusi tulevikuprobleemide lahendamiseks. Eestit esindas kettagolfi ketaste jälgimisseadmeid valmistav noorte ettevõte Spotter.  Eestist osales messil noorte ettevõtmine Spotter, mis saavutas 2021. aastal ka aasta parima […]
Loe lähemalt

Spotter pälvis Solve for Tomorrow võistlusel teise koha ning magusa auhinna

Kettagolfi ketastele jälgimisseadmeid valmistav noorte ettevõtmine Spotter pälvis Baltikumi võistlusel Solve for Tomorrow kõrge teise koha. Auhinnaks lausa 5000 euro väärtuses tehnikaseadmeid.
Loe lähemalt

Esimesed sammud: kuidas alustada oma start-up’iga juba koolipingist? 

Praegusel ajal on õpilaste võimalused juba koolipingis hakata mõtlema omaenda start-up ettevõtte peale soodsamad kui kunagi varem. Paljud projektid, ettevõtted ja organisatsioonid on loonud võimalusi, et innustada noori initsiatiivi haarama ja panema juba koolis olles alust oma tuleviku ärile.
Loe lähemalt

VIDEO: miks paneb Brasiilia oma bussijuhid tee äärde ratastega sõitma? 

Kuidas teha sõidukijuhtidele selgeks, kuidas paremini liigelda ja teistega rohkem arvestada? Kõige parem õpetaja on ikka isiklik kogemus ja teiste kingades kõndimine. Vaata videost, kuidas käib bussijuhtide õpetamine Brasiilias. 
Loe lähemalt

Disainmõtlemine selgitab, miks noored suudavad täiskasvanutest leidlikumad olla 

Disainmõtlemist leiab üha rohkemates kooliprogrammides, koolitustel ning konverentsidel, kuid paljudel on veel arusaam, et tegemist on mingi kujundajatele mõeldud tööviisiga. Disainer, koolitaja ja konsultant Markko Karu selgitab, miks absoluutselt igaüks disainmõtlemise põhimõtetega tuttav peaks olema.
Loe lähemalt

Õpilased jagavad, mida nad distantsõppe perioodist õppisid

Praeguseks on kaugõppe ametlikult suuremas osas koolides läbi, kuid võib eeldada, et edaspidi on e-õpe üha rohkem kasutuses. Mida õppisid õpilased ise sellest perioodist, kuidas kõige paremini e-õpet enda jaoks korraldada? 
Loe lähemalt

Lükkad koolitükke või tööd edasi? Kuidas saada lahti lõputust venitamisest? 

Kas oled vahel mõelnud, et kui sa reaalselt teeksid koolitöid terve selleks eraldatud aja jooksul või kui ei lükkaks koduseid ülesandeid pidevalt edasi, kui kiiresti sa need tegelikult tehtud saaks? Siin on mõned nipid, kuidas saada lahti lõputust venitamisest. 
Loe lähemalt

Kooliaasta alguse puhul kasulik: nipid, kuidas oma mälu parandada 

Loed ühte lõiku juba viiendat korda, aga ikka ei mäleta selle lugemisest mitte midagi. Kas tuleb tuttav ette? On olemas mõned lihtsad nipid, kuidas oma fookust paremaks muuta ja isegi mälu tugevamaks treenida. 
Loe lähemalt

Kuidas ära tunda, et su laps ei kohane uuesti näost-näkku õppevormiga? 

Peale pikalt koduõppel olemist ja suvevaheaega võib mõnelgi lapsel olla raskusi taas näost-näkku õppega harjumisel. Eksperdid toonitavad, et kindlasti ei maksaks lastevanematel liigselt selle pärast muretseda, kuna lastel on hoopis kiirem kohanemise võime. Lastevanemate ülesandeks jääb olla tähelepanelik ja kuulata oma laste muresid, et õigeaegselt ja avatult uuest igapäevarütmist rääkida. 
Loe lähemalt

Tänasel rahvusvahelisel noortepäeval on tähelepanu toidul

Alates 1999. aastat tähistatakse ÜRO algatusel 12. augustil üle maailma noortepäeva, et tõmmata tähelepanu noorte vajaduste mõistmisele ja nende kaasamisele otsustusprotsessidesse. Sellel aastal on fookuses toit ja toidutootmise süsteemid. 
Loe lähemalt