Parimast õpilasfirmast välja kasvanud ettevõte Spotter sai valmis uue toote

Parimast õpilasfirmast välja kasvanud ettevõte Spotter sai valmis uue toote

Eelmise aasta parimaks õpilasfirmaks valitud ning sellel aastal Samsungi digiharidusprogrammist Solve For Tomorrow teise koha ning 5000€ võitnud Spotter on üks vähestest õpilasfirmadest, mis on hiljem jätkanud ka päris ettevõttena. Discgolfi ketaste jälitusseadmeid valmistav noorte ettevõte on nüüdseks juba valmis saanud oma toote uuendatud versiooniga. 

Nelja noormehe poolt asutatud õpilasfirma Spotter pälvis 2021. aastal Eesti parima õpilasfirma tiitli ning kuna ettevõtte innovatiivne toode saavutas edu, siis otsustasid firma asutajad toodet edasi arendada ka peale õpilasfirma programmi lõppu. Nüüdseks on noored osalenud mitmetel konkurssidel ning kiirendites, et oma ettevõtmisele veelgi suuremat hoogu anda. Möödunud kevadel toodi ka Samsungi Baltikumi võistluselt Solve For Tomorrow koju teine koht, millega kaasnes 5000€ suurune auhind, mis pandi kohe tööle ettevõtte uue toote valmistamiseks. 

„Nüüd ongi meil hea meel teada anda, et pärast järjekordset tootearendusprotsessi saame välja tulla uue tooteversiooniga. Oleme kogunud palju tagasisidet ja kommentaare ja oleme just neist lähtunud,“ lausus kaasasutaja ja arendaja Morgan Pilviste. „Spotter 2.0 on märksa võimsama signaaliga ehk seda leiab lausa neli korda kaugemalt, see on taaslaetav, sellel on hämaras ja pimedas metsaaluses lihtsamaks leidmiseks LED lamp ning mis ehk kõige olulisem uuendus – seadet saab nüüd ühelt kettalt teisele ümber tõsta.“ 

Seda kõike välja töötades, ei ole unustatud muidugi aerodünaamilisuse säilitamist, et Spotteri jälitusseade ketta lennutrajektoori minimaalselt mõjutaks. „Praegu saab tootele sisse anda eeltellimuse ja ooteaeg on 2-3 nädalat,“ märkis Pilviste. 

Kuigi Spotteri liikmetest osad on hetkel aega teenimas või ülikoolis, siis loodab meeskond siiski edukalt selle kõrvalt ka edaspidi erinevatel võistlustel osaleda, tootearendusega edasi tegeleda ning isegi täiesti uusi tooteid luua. 

„Õpilasfirmade programmi astudes ei osanud me kindlasti oodata, et nii kaugele välja jõuame.  Soovitame kindlasti kõigil võtta usinalt osa erinevatest programmidest ja võistlustest, sest need annavad võimaluse oma ideid lihvida ning arendada näiteks enese müümise ja esinemise oskusi. Solve for Tomorrow programmi abil saime näiteks head nõu mentorilt ja kasuliku disainmõtlemise koolituse,“ lausus kaasasutaja Artur Sepp.

Näiteks Samsungi programmis Solve For Tomorrow osalemine võimaldas meeskonnal saada endale isikliku mentori ning osaleda professionaalsel disainmõtlemise koolitusel. Programmil on praegu käimas teine hooaeg, mil taas oodatakse noorte võistkondade ideid, mida koos arendada. Seekord on fookuses ideed jätkusuutlikuse arendamiseks ning oma võistkonda saab veel kirja panna selle kolmapäevani.