VIDEO: miks paneb Brasiilia oma bussijuhid tee äärde ratastega sõitma? 

VIDEO: miks paneb Brasiilia oma bussijuhid tee äärde ratastega sõitma? 

Kuidas teha sõidukijuhtidele selgeks, kuidas paremini liigelda ja teistega rohkem arvestada? Kõige parem õpetaja on ikka isiklik kogemus ja teiste kingades kõndimine. Vaata videost, kuidas käib bussijuhtide õpetamine Brasiilias. 

Disainmõtlemine on loominguline probleemilahendamise viis, mida leiab üha rohkemates kooliprogrammides, koolitustel ning konverentsidel. „Antud mõtlemisviisi üks oluline osa on see, et üritame mõista oma toote, teenuse, idee vms kasutajat ning teha selgeks, mis eesmärgil me üldse midagi teeme,“ selgitas Samsungi digiõppeprogrammi Solve for Tomorrow seminaril üles astunud koolitaja Markko Karu. „Antud video Brasiiliast on ideaalne näide, kuidas professionaalsetele bussijuhtidele selgeks teha, mida tähendab see ratturitele, kui nad oma bussiga liiga lähedalt neist mööduvad.“

Karu selgitas noortele, kes Solve for Tomorrow võistluse käigus peavad välja mõtlema uusi lahendusi tänapäevastele probleemidele, et iga lahenduse või idee üheks olulisemaks osaks on just oma kliendi või kasutaja mõistmine. „Väljamõeldud inimesed ei osta midagi. Ehk oma ideed või lahendust tuleb alati katsetada päris inimeste peal. Kasutajat tuleb tõeliselt mõista. Selleks tuleb nad enne muidugi üles leida, nende käitumist vaadelda, neid kaasata ja nende päriselt mõistmiseks tuleks olla ka nende nahas,“ lausus Karu. 

„Oleme näinud piisavalt tooteid ja teenuseid, mis on näiteks mõeldud noortele, aga need mõtlesid välja täiskasvanud, kes ei suudagi nii mõelda nagu noor inimene. Seega peab asja alati katsetama ka võimaliku kasutaja enda peal.“

Disainmõtlemise koolitus toimus Solve for Tomorrow võistlusel kaasa löövatele noortele just eesmärgiga õpetada, kuidas oma välja mõeldud ideid ja lahendusi lihvida ning arendada, kuna sellel õppeaastal tegeleb programm sellega, kuidas noored saaksid ise luua mõistliku tasakaalu veebis veedetud aja ja reaalse maailma vahel. Seda siis mingi uue toote, teenuse, rakenduse või muu idee abil.

Lisaks Samsungi ekspertidele löövad võistluse mentoritena ja žüriis Eestist kaasa TalTechi, Mektory, Startup Estonia, Study in Estonia, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Lift99, Junior Achievement Estonia ja mitmete teiste hariduse ja innovatsiooniga seotud ettevõtete esindajad. 

Kogu informatsiooni Solve for Tomorrow võistluse ja tingimuste kohta leiab veebilehelt www.solvefortomorrow.ee ning kõikide uudised ja teatel leiab programmi Facebook-ist. Programmi kodulehelt leiab ka hulgaliselt õppevideoid, mis on valminud Digitaalne IQ programmi jooksul.