Samsungi digiharidusprogramm alustab uue koolinoortele mõeldud võistlusega

Samsungi digiharidusprogramm alustab uue koolinoortele mõeldud võistlusega

Eestis juba paar aastat edukalt tegutsenud Samsungi digiharidusprogramm Õpilaste Digitaalne IQ avas tänasest kandideerimisvooru koolinoortele mõeldud võistlusele „Solve for Tomorrow“. Kuni viieliikmelistelt võistkondadelt oodatakse innovatiivseid ideid, kuidas saavutada tasakaal digitaalse ja reaalse maailma vahel. Baltikumiülese finaaliga võistluse auhinnafond on 18 000 eurot.

„Pikk e-kooli ja piirangute periood on täielikult segamini löönud tasakaalu digimaailmas veedetud aja ja päriselu vahel. Solve for Tomorrow võistluse eesmärk on noortelt endilt küsida, et kuidas me saaksime tehnoloogiat kasutada iseenda heaolu ja parema vaimse tasakaalu saavutamiseks, kuid nii, et see ei domineeriks meie elu üle,“ selgitas Digitaalne IQ programmi juht Egle Tamelyte.

Võistlusest oodatakse osa võtma 8.-11. klassi noori 3-5 liikmeliste võistkondadena. Kandideerimine on avatud kuni mai lõpuni. Võistluse esimeses etapis tuleb välja käia vaid enda idee ning seda ka põhjendada.

„Võistlusel osalemiseks ei ole eelteadmisi vaja, vaid oodatud on kõik huvitavad mõtted, kuidas tehnoloogia abil kogukondade ja seeläbi terve maailma heaolu paremaks muuta. Vahendiks võib olla mobiilirakendus, arvutiprogramm, avalik üritus, haridusprogramm, vahva leiutis, keskkonnaga seotud lahendus või mis iganes,“ märkis Tamelyte.

Mai lõpuks ootab Samsung kooliõpilaste ideid ning konkursi tingimustele vastavad tööd saavad võimaluse programmi teises etapis oma ideed põhjalikumaks arendada. Selleks pakub Samsung noortele võimalust saada osa mentorlusest, konsultatsioone ja töötube, et innustada võistkondi looma võimalikku prototüüpi või idee edasiarendust.

Oktoobri lõpus tuleb kokku rahvusvaheline žürii, kes valib välja parimad ja suurema potentsiaaliga võistlustööd, mis pääsevad Baltikumiülesesse finaali. Igast riigist valitakse lõppvõistlusele peaauhinnale kandideerima välja viis parimat tööd.

Solve for Tomorrow finaali auhinnafondi suuruseks on 18 000 eurot. Esikoha võistkond pälvib 5000 eurot ning lisaks 5000 euro eest Samsungi seadmeid. Teise koha auhind koosneb 5000 euro eest valitud Samsungi seadmetest ning kolmanda koha auhind 3000 euro väärtuses seadmetest.

Lisaks Samsungi ekspertidele löövad võistluse mentoritena ja žüriis Eestist kaasa TalTechi, Mektory, Startup Estonia, Study in Estonia, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Lift99, Junior Achievement Estonia ja mitmete teiste hariduse ja innovatsiooniga seotud ettevõtete esinidajad.

Kogu informatsiooni Solve for Tomorrow võistluse ja tingimuste kohta leiab veebilehelt www.solvefortomorrow.ee ning kõikide uudised ja teatel leiab programmi Facebook-ist. Programmi kodulehelt leiab ka hulgaliselt õppevideoid, mis on valminud Digitaalne IQ programmi jooksul.