Netiketi võistluse võitjad on selgunud!

Netiketi võistluse võitjad on selgunud!

Hiljuti lõppes võistluse Netikett hindamisvoor, kus erinevatest ala ekspertidest koosnenud žürii hindas esitatud töid ja valis välja parimad. Žürii hindas töid viisil, kus iga liige pidi valima kõigist töödest kuus parimat. Kõige paremale andis iga liige kuus punkti, järgmisele viis, seejärel 4 jne. Antud punktid liideti kokku ja nii selgusidki parimad tööd.

Kokku esitati võistlusele 34 tööd, mille seas oli väga palju leidlikke ja huvitavaid projekte ning žürii jaoks oli parimate valimine väga keeruline, kuna häid töid oli rohkelt.

Nüüdseks on žürii oma punktid andnud ja auhinnatud koha esikolmikus saavutasid:

– Reigo, Christopher, Kerttu ja Meeli Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumist autoriõiguste teemalise videoga;

– Rasmus, Laura ja Carol Järveküla koolist küberkiusamise teemalise videoga;

– Robert, Georg, Anna, Aleksandra ja Kermo küberhügieeniteemaliste GIF-ide seeriaga.

Lisaks pälvis žürii erilise tunnustuse meeskond Küüber, kes arendas võistlustööna küberhügieenile suunatud mobiilirakenduse.

Kes pälvis kulla ja kes hõbeda, selgub juba programmi lõpuüritusel, mis toimub 17. veebruaril Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumis.

Võistluse žüriisse kuulusid Digitaalne IQ programmi juht Egle Tamelyte, Maria Murumaa-Mengel Tartu Ülikoolist, programmi patroon Kristel Aaslaid, Kristine Asu Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusest ja Eero Loonurm sihtasutusest Archimedes.