Eesti noored osalesid rahvusvahelisel messil euroopa parimatega 

Eesti noored osalesid rahvusvahelisel messil euroopa parimatega 

7. ja 12. juulil toimus esimene Samsung Solve for Tomorrow Euroopa mess, mis tõi kokku kohalike Solve for Tomorrow võistluste võitjad vanuses 12–25 eluaastat üle Euroopa, et esitleda oma loomingulisi lahendusi tulevikuprobleemide lahendamiseks. Eestit esindas kettagolfi ketaste jälgimisseadmeid valmistav noorte ettevõte Spotter. 

Eestist osales messil noorte ettevõtmine Spotter, mis saavutas 2021. aastal ka aasta parima õpilasfirma tiitli. Aasta alguses tuli Spotter Solve for Tomorrow programmis Baltikumi finaalis teisele kohale, millega kaasnes 5000 euro väärtuses Samsungi seadmeid. Spotteri loodud seadet saab kinnitada discgolfi kettale, et seda oleks mängu käigus lihtsam leida. Ketta asukoha nägemine nutitelefonis vähendab mängu ajalist viivitust ja kettad ei lähe kaduma. 

Lisaks Spotterile oli messil ka palju teisi põnevaid osalejaid ja noorte ettevõtmisi:

Tšehhi 

KV Innovations tuli välja kompleksse ökosüsteemiga “BikeTrack”, mis rattavalgustisse paigaldatuna kasutab riist- ja tarkvara abi, et takistada e-jalgrataste varastamist.

UPMEET kujundas äpi “UPMEET”, mis aitab spordiga tegeleda soovivaid inimesi teistega ühendada ning luua võistkondi ja matše avalikel spordiväljakutel.

WREN lõi rakenduse WREPO, mis võimaldab linnade ja külade elanikel otse suhelda vastavate linnavõimudega oma linna probleemide osas, näiteks anda teada katkistest pinkidest, täis prügikastidest või aukudest teedes.

Můžeš taky lõi algatuse nimega “Můžeš taky!” mis tähendab “Sina saad ka!”, et tõsta teadlikkust noortevahetusest.

Itaalia

Andromeda lõi Allnewsi, mis on lahendus veebiajakirjade/ajalehtede artiklite klassifitseerimiseks teemadel avaldatud arvamuse järgi. 

Poola

Pathfinders kujundas rakenduse, mis hoiab inimesi pärast pimedat liikudes turvaliselt. Muuhulgas võimaldab see saata oma lähedastele teateid oma asukoha kohta, valida kõige turvalisema reisimarsruudi ja helistada politseisse.

InnOcean lõi lahenduse, mis kasutab tehisintellekti tehnoloogiat, mis võimaldab igaühel oma koduses akvaariumis merevetikaistanduse rajada. 

Compocut meeskonna seade kiirendab kompostimisprotsessi, tänu millele töödeldakse biolagunevad taimejäätmed kiiremini väetiseks. 

Ungari

GITegylet töötas välja PlanNeti lahenduse, platvormi, kus kasutajad saavad oma kasutatud tooteid müües rahaliselt toetada jätkusuutlikkuse projekte..

Prantsusmaa

ADAOZZ lõi jäätmete sorteerimise alase teadlikkuse tõstmise rakenduse. Rakendus aitab kasutajatel skannimisfunktsiooniga jäätmeid paremini sorteerida, äratades samal ajal huvi lõbusate mängude ja metaversumiga. 

Saksamaa

EP Check Up käsitles tõsiasja, et pärast õnnetust ei suuda paljud haiglapatsiendid enam oma lähedastega suhelda. Rakendus EP Checkup on loodud selleks, et hõlbustada suhtlemist meditsiinitöötajatega ja pakkuda lähedastele hõlpsat juurdepääsu ajakohasele teabele.

Ingrid Connect lahenduse eesmärk on anda vanematele inimestele rohkem võimalusi teiste ja üksteisega ühenduse loomiseks.

Greenlist töötas välja nutitelefonipõhise ostunimekirja, mis võimaldab tarbijatel valida oma eelarve jaoks kõige jätkusuutlikumad tooted.

Belgia

GameYard pakkus välja lahenduse, mis muudab külaplatsi interaktiivseks mänguareeniks. Kasutajad saavad valida puutetundlikul ekraanil erinevate mängude vahel alates jalgpalliväljakust kuni elusuuruse malelauani.

Samsungi programm Solve for Tomorrow jätkub Eestis ka sellel sügisel ning uusimat teavet võistluse kohta saab võistluse kodulehelt solvefortomorrow.ee ning sotsiaalmeediast.

Solve for Tomorrow julgustab noori vaatama tulevikku ja looma uuenduslikke lahendusi, mis otsivad vastuseid nende põlvkonda tulevikus ees ootavatele väljakutsetele ja riskidele.

Alates selle loomisest USA-s 2010. aastal on Solve for Tomorrow programm laiendanud oma tegevust 33 riiki üle maailma. Praeguseks on programmist kasu saanud peaaegu kaks miljonit noort. Kuigi programmil on ülemaailmne haare, kohandatakse programmi formaati vastavalt kohaliku riigi konkreetsetele vajadustele – näiteks tehes koostööd kohalike organisatsioonidega. 

Selle ja möödunud nädalal toimunud Solve for Tomorrow virtuaalsel messil esitlesid erinevatest rahvustest ja erineva taustaga noored helged pead oma tehnilisi lahendusi, mis käsitlevad erinevaid ühiskondlikke probleeme alates keskkonnasäästlikkusest kuni veebiohutuse, hariduse ning mitmekesisuse ja kaasatuseni. Kasutades uuenduslikku mõtlemist ja loomingulist on noorte võistkonnad välja töötanud mobiilirakendusi, veebiplatvorme, AI- ja VR-lahendusteni välja.